Buffalo Blue Sky Coin Holders Directory

Return to list of current coin holders

Advanced Search

2021 (v2.0)
2018 (v1.0)
Cycle Lastname Firstname School Department Coin Funded
2021 Aich Nirupam School of Engineering and Applied Sciences Civil, Structural and Environmental Engineering Bronze 2021-04
2021 Akimov Alexey College of Arts and Sciences Chemistry Bronze
2021 Aldstadt Jared College of Arts and Sciences Geography Bronze
2021 Andreadis Stelios School of Engineering and Applied Sciences Chemical and Biological Engineering Bronze
2021 Arany Praveen School of Dental Medicine Oral Biology Bronze
2021 Armbruster Chelsie School of Medical and Biomedical Sciences Microbiology and Immunology Bronze 2022-08
2021 Auerbach Anthony School of Medical and Biomedical Sciences Physiology and Biophysics Bronze 2021-03
2021 Autschbach Jochen College of Arts and Sciences Chemistry Bronze
2021 Balthasar Joseph School of Pharmacy and Pharmaceutical Sciences Pharmacy Gold 2022-07
2021 Balu-Iyer Sathy School of Pharmacy and Pharmaceutical Sciences Pharmacy Bronze
2021 Banerjee Priya College of Arts and Sciences Physics Bronze
2021 Bangs James School of Medical and Biomedical Sciences Microbiology and Immunology Bronze
2021 Bass Caroline School of Medical and Biomedical Sciences Pharmacology and Toxicology Bronze
2021 Bayandor Javid School of Engineering and Applied Sciences Mechanical and Aerospace Engineering Bronze
2021 Bednarczyk Edward School of Pharmacy and Pharmaceutical Sciences Pharmacy Bronze
2021 Bird Jonathan School of Engineering and Applied Sciences Electrical Engineering Bronze
2021 Blader Ira School of Medical and Biomedical Sciences Microbiology and Immunology Bronze
2021 Blanco Javier School of Pharmacy and Pharmaceutical Sciences Pharmacy Bronze
2021 Bradizza Clara School of Social Work Social Work Bronze
2021 Bradley Ian School of Engineering and Applied Sciences Civil, Structural and Environmental Engineering Bronze
2021 Buck Michael School of Medical and Biomedical Sciences Biochemistry Bronze 2022-06
2021 Canty John School of Medical and Biomedical Sciences Medicine Bronze
2021 Cavuoto Lora School of Engineering and Applied Sciences Industrial and Systems Engineering Bronze
2021 Chang Yu-Ping School of Nursing Nursing Silver 2021-11
2021 Chen Guang-Di College of Arts and Sciences Communicative Disorders and Sciences Bronze
2021 Chowdhury Souma School of Engineering and Applied Sciences Mechanical and Aerospace Engineering Bronze 2021-08
2021 Colder Craig College of Arts and Sciences Psychology Bronze
2021 Crassidis John School of Engineering and Applied Sciences Mechanical and Aerospace Engineering Bronze
2021 Cullen Paul College of Arts and Sciences Biological Sciences Bronze 2021-04
2021 Daniels Derek College of Arts and Sciences Biological Sciences Bronze 2022-06
2021 Dantu Karthik School of Engineering and Applied Sciences Computer Science and Engineering Bronze 2021-08
2021 Dietz David School of Medical and Biomedical Sciences Pharmacology and Toxicology Gold 2022-08
2021 Dubocovich Margarita School of Medical and Biomedical Sciences Pharmacology and Toxicology Bronze
2021 Dulmus Catherine School of Social Work Social Work Bronze
2021 Edgerton Mira School of Dental Medicine Dental Medicine Bronze
2021 Ehrensberger Mark School of Engineering and Applied Sciences Biomedical Engineering Bronze
2021 Eiden Rina College of Arts and Sciences Psychology Bronze
2021 Elkin Peter School of Medical and Biomedical Sciences Biomedical Informatics Silver
2021 Epstein Leonard School of Medical and Biomedical Sciences Pediatrics Gold 2022-05
2021 Estrada D. Fernando School of Medical and Biomedical Sciences Biochemistry Bronze
2021 Fabiano Gregory Graduate School of Education Graduate School of Education Gold
2021 Feltri M School of Medical and Biomedical Sciences Biochemistry Gold 2021-03
2021 Feng Jian School of Medical and Biomedical Sciences Physiology and Biophysics Bronze 2021-05
2021 Fliesler Steven School of Medical and Biomedical Sciences Ophthalmology Bronze
2021 Frederick Carla School of Medical and Biomedical Sciences Medicine Bronze
2021 Furlani Thomas Center For Computational Research Bronze
2021 Gan Qiaoqiang School of Engineering and Applied Sciences Electrical Engineering Bronze 2021-09
2021 Gokcumen Omer College of Arts and Sciences Biological Sciences Bronze 2021-04
2021 Goyal Amit School of Engineering and Applied Sciences Chemical and Biological Engineering Bronze
2021 Green Susan School of Social Work Social Work Bronze
2021 Gregg Tracy K.P. College of Arts and Sciences Geology Bronze
2021 Gulick Andrew Bronze 2021-12
2021 Hachmann Johannes School of Engineering and Applied Sciences Chemical and Biological Engineering Bronze
2021 Halfon Marc School of Medical and Biomedical Sciences Biochemistry Bronze
2021 Hawk Larry College of Arts and Sciences Psychology Bronze
2021 He Qing School of Engineering and Applied Sciences Industrial and Systems Engineering Bronze
2021 Hicar Mark School of Medical and Biomedical Sciences Pediatrics Bronze 2022-07
2021 Homish Gregory School of Public Health and Health Professions Community Health and Health Behavior Bronze 2021-04
2021 Hostler Dave School of Public Health and Health Professions Exercise and Nutrition Sciences Gold 2021-04
2021 Ionita Ciprian School of Engineering and Applied Sciences Biomedical Engineering Bronze 2021-05
2021 Iyer Vijay School of Medical and Biomedical Sciences Medicine Bronze
2021 Jarvis James School of Medical and Biomedical Sciences Pediatrics Silver 2021-05
2021 Jones Matthew Center For Computational Research Bronze
2021 Jornet Josep School of Engineering and Applied Sciences Electrical Engineering Bronze 2021-09
2021 Jusko William School of Pharmacy and Pharmaceutical Sciences Pharmacy Bronze
2021 Kahn Linda School of Medical and Biomedical Sciences Family Medicine Bronze
2021 Kennedy Oliver School of Engineering and Applied Sciences Computer Science and Engineering Bronze 2022-07
2021 Khorasani Negar School of Engineering and Applied Sciences Civil, Structural and Environmental Engineering Bronze 2021-07
2021 Kirkwood Keith School of Dental Medicine Oral Biology Gold 2021-11
2021 Kofke David School of Engineering and Applied Sciences Chemical and Biological Engineering Bronze
2021 Kordas Katarzyna School of Public Health and Health Professions Epidemiology and Environmental Health Bronze
2021 Kosman Daniel School of Medical and Biomedical Sciences Biochemistry Bronze
2021 Kramer Jill School of Dental Medicine Oral Biology Bronze 2021-09
2021 Leddy John School of Medical and Biomedical Sciences Orthopaedics Silver
2021 Leonard Kenneth School of Medical and Biomedical Sciences Psychiatry Bronze
2021 Leone Lucia School of Public Health and Health Professions Community Health and Health Behavior Gold 2022-05
2021 Liang Xiao School of Engineering and Applied Sciences Civil, Structural and Environmental Engineering Bronze 2022-03
2021 Lin Haiqing School of Engineering and Applied Sciences Chemical and Biological Engineering Gold 2021-04
2021 Lipshultz Steven School of Medical and Biomedical Sciences Pediatrics Gold
2021 Lovell Jonathan School of Engineering and Applied Sciences Biomedical Engineering Gold 2022-08
2021 Mager Donald School of Pharmacy and Pharmaceutical Sciences Pharmacy Bronze
2021 Markatou Marianthi School of Public Health and Health Professions Biostatistics Bronze 2022-07
2021 Markelz Andrea College of Arts and Sciences Physics Bronze
2021 Mastronarde Nicholas School of Engineering and Applied Sciences Electrical Engineering Bronze 2022-06
2021 Masuda Naoki College of Arts and Sciences Mathematics Bronze
2021 Medler Kathryn College of Arts and Sciences Biological Sciences Bronze
2021 Mercado Eduardo College of Arts and Sciences Psychology Bronze 2021-05
2021 Meyer Paul College of Arts and Sciences Psychology Gold 2021-11
2021 Mietlicki-Baase Elizabeth School of Public Health and Health Professions Exercise and Nutrition Sciences Bronze 2022-06
2021 Morris Marilyn School of Pharmacy and Pharmaceutical Sciences Pharmacy Bronze
2021 Morse Eugene School of Pharmacy and Pharmaceutical Sciences Pharmacy Gold
2021 Mu Xiuqian School of Medical and Biomedical Sciences Ophthalmology Bronze 2022-08
2021 Murphy Timothy School of Medical and Biomedical Sciences Medicine Bronze
2021 Neelamegham Sriram School of Engineering and Applied Sciences Chemical and Biological Engineering Gold 2021-03
2021 Nickerson Amanda Graduate School of Education Graduate School of Education Bronze
2021 Nouh Mostafa School of Engineering and Applied Sciences Mechanical and Aerospace Engineering Bronze 2022-07
2021 Nowak Norma School of Medical and Biomedical Sciences Biochemistry Bronze 2022-08
2021 Ochs-Balcom Heather School of Public Health and Health Professions Epidemiology and Environmental Health Bronze
2021 Okumus Pinar School of Engineering and Applied Sciences Civil, Structural and Environmental Engineering Bronze 2022-06
2021 Ostrov Jamie College of Arts and Sciences Psychology Bronze 2022-02
2021 Paez Pablo School of Medical and Biomedical Sciences Pharmacology and Toxicology Bronze
2021 Paine Hughes Linda School of Nursing Nursing Bronze
2021 Panepinto John School of Medical and Biomedical Sciences Microbiology and Immunology Bronze 2022-08
2021 Park Yungki School of Medical and Biomedical Sciences Biochemistry Gold
2021 Perrelli Douglas College of Arts and Sciences Anthropology Bronze
2021 Pfeifer Blaine School of Engineering and Applied Sciences Chemical and Biological Engineering Bronze 2021-12
2021 Popescu Gabriela School of Medical and Biomedical Sciences Biochemistry Bronze
2021 Poulsen David School of Medical and Biomedical Sciences Neurosurgery Bronze 2021-05
2021 Pralle Arnd College of Arts and Sciences Physics Bronze 2021-05
2021 Prasad Paras College of Arts and Sciences Chemistry Bronze
2021 Qu Jun School of Pharmacy and Pharmaceutical Sciences Pharmacy Gold
2021 Rajan Krishna School of Engineering and Applied Sciences Materials Design and Innovation Gold
2021 Ramanathan Murali School of Pharmacy and Pharmaceutical Sciences Pharmacy Bronze
2021 Read Laurie School of Medical and Biomedical Sciences Microbiology and Immunology Bronze
2021 Ren Shenqiang School of Engineering and Applied Sciences Mechanical and Aerospace Engineering Gold
2021 Ren Xuefeng School of Public Health and Health Professions Epidemiology and Environmental Health Bronze
2021 Robert Rychtarik School of Medical and Biomedical Sciences Psychiatry Bronze
2021 Romano Rose-Anne School of Dental Medicine Oral Biology Bronze 2021-09
2021 Ruhl Stefan School of Dental Medicine Oral Biology Bronze 2021-04
2021 Russo Thomas School of Medical and Biomedical Sciences Medicine Bronze 2021-12
2021 Sage Melanie School of Social Work Social Work Bronze
2021 Salvi Richard College of Arts and Sciences Communicative Disorders and Sciences Gold
2021 Sanyal Arindam School of Engineering and Applied Sciences Electrical Engineering Bronze 2022-07
2021 Sarder Pinaki School of Medical and Biomedical Sciences Pathology and Anatomical Sciences Bronze
2021 Sarkar Debanjan School of Engineering and Applied Sciences Biomedical Engineering Bronze
2021 Setlur Srirangaraj School of Engineering and Applied Sciences Computer Science and Engineering Gold 2021-08
2021 Shah Dhavalkumar School of Pharmacy and Pharmaceutical Sciences Pharmacy Bronze
2021 Sharma Ashu School of Dental Medicine Oral Biology Bronze
2021 Shen Roh-Yu School of Medical and Biomedical Sciences Pharmacology and Toxicology Bronze
2021 Shibley Robert Architecture and Planning Architecture and Planning Gold
2021 Siddiqui Adnan School of Medical and Biomedical Sciences Neurosurgery Bronze 2021-05
2021 Sim Fraser School of Medical and Biomedical Sciences Pharmacology and Toxicology Bronze 2021-03
2021 Sinha Satrajit School of Medical and Biomedical Sciences Biochemistry Bronze 2021-09
2021 Sivaselvan Mettupalayam School of Engineering and Applied Sciences Civil, Structural and Environmental Engineering Bronze
2021 Sperlich Mickey School of Social Work Social Work Bronze
2021 St. Vil Christopher School of Social Work Social Work Bronze
2021 Stasiewicz Paul School of Social Work Social Work Bronze
2021 Steinfeld Edward Architecture and Planning Architecture and Planning Bronze
2021 Straubinger Robert School of Pharmacy and Pharmaceutical Sciences Pharmacy Bronze
2021 Sun Wei College of Arts and Sciences Communicative Disorders and Sciences Bronze 2021-04
2021 Sun Kang School of Engineering and Applied Sciences Civil, Structural and Environmental Engineering Bronze 2021-07
2021 Sutton Mark School of Medical and Biomedical Sciences Biochemistry Bronze
2021 Swihart Mark School of Engineering and Applied Sciences Chemical and Biological Engineering Bronze
2021 Szigeti Kinga School of Medical and Biomedical Sciences Neurology Silver 2021-03
2021 Talal Andrew School of Medical and Biomedical Sciences Medicine Gold 2022-07
2021 Temple Jennifer School of Public Health and Health Professions Exercise and Nutrition Sciences Silver 2022-05
2021 Testa Maria College of Arts and Sciences Psychology Bronze
2021 Thundat Thomas School of Engineering and Applied Sciences Chemical and Biological Engineering Bronze
2021 Tjaden Kris College of Arts and Sciences Communicative Disorders and Sciences Bronze 2021-05
2021 Troen Bruce School of Medical and Biomedical Sciences Medicine Bronze
2021 Tsuji Brian School of Pharmacy and Pharmaceutical Sciences Pharmacy Bronze
2021 Tumiel Berhalter Laurene School of Medical and Biomedical Sciences Family Medicine Bronze
2021 Violanti John School of Public Health and Health Professions Epidemiology and Environmental Health Bronze 2021-04
2021 von Cramon-Taubadel Noreen College of Arts and Sciences Anthropology Bronze
2021 Wactawski-Wende Jean School of Public Health and Health Professions Epidemiology and Environmental Health Bronze
2021 Weinstock-Guttman Bianca School of Medical and Biomedical Sciences Neurology Bronze 2022-08
2021 Wen Xiaozhong School of Medical and Biomedical Sciences Pediatrics Bronze
2021 Whittaker Andrew School of Engineering and Applied Sciences Civil, Structural and Environmental Engineering Bronze
2021 Wilson Adam College of Arts and Sciences Geography Bronze 2021-07
2021 Wrabetz Lawrence School of Medical and Biomedical Sciences Neurology Bronze 2021-03
2021 Wu Yun School of Engineering and Applied Sciences Biomedical Engineering Gold 2021-09
2021 Wu Gang School of Engineering and Applied Sciences Chemical and Biological Engineering Gold 2021-04
2021 Xu Ding School of Dental Medicine Oral Biology Bronze 2022-08
2021 Xu Wenyao School of Engineering and Applied Sciences Computer Science and Engineering Bronze 2021-04
2021 Xu-Friedman Matthew College of Arts and Sciences Biological Sciences Bronze
2021 Yan Zhen School of Medical and Biomedical Sciences Physiology and Biophysics Gold 2021-05
2021 Ying Leslie School of Engineering and Applied Sciences Biomedical Engineering Bronze 2021-09
2021 Zhang Sarah School of Medical and Biomedical Sciences Ophthalmology Bronze 2022-08
2021 Zhao Ruogang School of Engineering and Applied Sciences Biomedical Engineering Bronze 2022-08
2021 Zheng Minghui School of Engineering and Applied Sciences Mechanical and Aerospace Engineering Bronze 2022-03
2021 Zhuang Jun School of Engineering and Applied Sciences Industrial and Systems Engineering Bronze 2021-03
2021 Zivadinov Robert School of Medical and Biomedical Sciences Neurology Bronze 2022-09
2021 Zurek Eva College of Arts and Sciences Chemistry Bronze
2021 Zutic Igor College of Arts and Sciences Physics Bronze
2018 Abel Stephen School of Dental Medicine Periodontics and Endodontics Silver 2020-01
2018 Adams Julius Educational Opportunity Program Silver
2018 Aga Diana College of Arts and Sciences Chemistry Silver 2019-12
2018 Akimov Alexey College of Arts and Sciences Chemistry Gold
2018 Aldstadt Jared College of Arts and Sciences Geography Silver 2020-05
2018 Alexandridis Paschalis School of Engineering and Applied Sciences Chemical and Biological Engineering Silver
2018 Andreadis Stelios School of Engineering and Applied Sciences Chemical and Biological Engineering Gold 2018-10
2018 Andrzejewski Kelly School of Medical and Biomedical Sciences Neurology Silver
2018 Anzman-Frasca Stephanie School of Medical and Biomedical Sciences Pediatrics Silver 2018-10
2018 Arany Praveen School of Dental Medicine Oral Biology Gold 2018-12
2018 Atilla-Gokcumen Gunes College of Arts and Sciences Chemistry Silver
2018 Atkinson Joseph School of Engineering and Applied Sciences Civil, Structural and Environmental Engineering Silver 2018-12
2018 Atkinson John School of Engineering and Applied Sciences Civil, Structural and Environmental Engineering Gold 2018-11
2018 Bae Yongho School of Medical and Biomedical Sciences Pathology and Anatomical Sciences Silver 2019-01
2018 Batta Rajan School of Engineering and Applied Sciences Industrial and Systems Engineering Silver
2018 Bayandor Javid School of Engineering and Applied Sciences Mechanical and Aerospace Engineering Silver 2020-06
2018 Behdad Sara School of Engineering and Applied Sciences Mechanical and Aerospace Engineering Silver 2018-10
2018 Benedict Ralph School of Medical and Biomedical Sciences Neurology Gold
2018 Berkelhamer Sara School of Medical and Biomedical Sciences Pediatrics Silver 2020-05
2018 Bett Glenna School of Medical and Biomedical Sciences Obstetrics and Gynecology Silver
2018 Bird Jonathan School of Engineering and Applied Sciences Electrical Engineering Silver 2020-06
2018 Bisantz Ann School of Engineering and Applied Sciences Industrial and Systems Engineering Silver 2019-08
2018 Blanton Marina School of Engineering and Applied Sciences Computer Science and Engineering Silver 2020-02
2018 Bolton Matthew School of Engineering and Applied Sciences Industrial and Systems Engineering Silver 2020-02
2018 Briner Jason College of Arts and Sciences Geology Silver
2018 Broderick Scott School of Engineering and Applied Sciences Materials Design and Innovation Silver 2020-09
2018 Browne Richard School of Medical and Biomedical Sciences Biotechnical and Clinical Laboratory Sciences Silver
2018 Bruneau Michel School of Engineering and Applied Sciences Civil, Structural and Environmental Engineering Silver
2018 Buck Michael School of Medical and Biomedical Sciences Biochemistry Gold 2018-10
2018 Cavuoto Lora School of Engineering and Applied Sciences Industrial and Systems Engineering Gold 2018-09
2018 Chandola Varun School of Engineering and Applied Sciences Computer Science and Engineering Gold 2020-02
2018 Cheng Chong School of Engineering and Applied Sciences Chemical and Biological Engineering Gold 2019-05
2018 Chowdhury Souma School of Engineering and Applied Sciences Mechanical and Aerospace Engineering Silver 2019-09
2018 Chung Deborah School of Engineering and Applied Sciences Mechanical and Aerospace Engineering Gold 2020-06
2018 Clark Stewart School of Medical and Biomedical Sciences Pharmacology and Toxicology Silver
2018 Colder Craig College of Arts and Sciences Psychology Silver 2020-05
2018 Collins R. School of Public Health and Health Professions Community Health and Health Behavior Silver 2018-12
2018 Cook Timothy College of Arts and Sciences Chemistry Gold 2019-06
2018 Crassidis John School of Engineering and Applied Sciences Mechanical and Aerospace Engineering Gold
2018 Csatho Beata College of Arts and Sciences Geology Gold 2020-06
2018 Dai Ning School of Engineering and Applied Sciences Civil, Structural and Environmental Engineering Silver 2018-09
2018 Dandona Paresh School of Medical and Biomedical Sciences Medicine Gold
2018 Dantu Karthik School of Engineering and Applied Sciences Computer Science and Engineering Silver 2019-09
2018 Daun-Barnett Nathan Graduate School of Education Graduate School of Education Silver
2018 Davidson Bruce School of Medical and Biomedical Sciences Anesthesiology Silver 2020-02
2018 Davies Jason School of Medical and Biomedical Sciences Neurosurgery Silver 2019-07
2018 Dean Grace School of Nursing Nursing Silver 2020-05
2018 DeLeon Robert Center For Computational Research Silver
2018 Dent Micheal College of Arts and Sciences Psychology Silver
2018 DesJardin Paul School of Engineering and Applied Sciences Mechanical and Aerospace Engineering Silver
2018 Diehl Alexander School of Medical and Biomedical Sciences Biomedical Informatics Silver
2018 Dietz David School of Medical and Biomedical Sciences Pharmacology and Toxicology Silver
2018 Dubocovich Margarita School of Medical and Biomedical Sciences Pharmacology and Toxicology Silver 2020-05
2018 Dubovsky Steven School of Medical and Biomedical Sciences Psychiatry Silver
2018 Dupuis Michel School of Engineering and Applied Sciences Chemical and Biological Engineering Silver 2018-11
2018 Eiden Rina College of Arts and Sciences Psychology Silver 2018-10
2018 Elkin Peter School of Medical and Biomedical Sciences Biomedical Informatics Gold 2020-02
2018 Ely Gretchen School of Social Work Social Work Silver 2020-01
2018 Epstein Leonard School of Medical and Biomedical Sciences Pediatrics Gold
2018 Esfahani Ehsan School of Engineering and Applied Sciences Mechanical and Aerospace Engineering Silver 2019-09
2018 Fabiano Gregory Graduate School of Education Graduate School of Education Gold 2018-10
2018 Farkas Michael School of Medical and Biomedical Sciences Ophthalmology Silver 2019-02
2018 Feltri M School of Medical and Biomedical Sciences Biochemistry Silver 2019-07
2018 Feng Jian School of Medical and Biomedical Sciences Physiology and Biophysics Gold 2018-10
2018 Frederick Carla School of Medical and Biomedical Sciences Medicine Gold 2020-09
2018 Gallo Steve Center For Computational Research Silver
2018 Gan Qiaoqiang School of Engineering and Applied Sciences Electrical Engineering Gold 2018-12
2018 Gao Jing School of Engineering and Applied Sciences Computer Science and Engineering Gold
2018 Gardella Joseph College of Arts and Sciences Chemistry Silver
2018 Ghanim Husam School of Medical and Biomedical Sciences Medicine Silver
2018 Goetz Danielle School of Medical and Biomedical Sciences Pediatrics Silver 2020-09
2018 Gokcumen Omer College of Arts and Sciences Biological Sciences Silver 2019-02
2018 Gong Bing College of Arts and Sciences Chemistry Silver
2018 Gonzalez-Stucker Yoly School of Dental Medicine Oral Diagnostic Sciences Silver 2020-01
2018 Green Susan School of Social Work Social Work Gold 2020-01
2018 Gunawardena Shermali College of Arts and Sciences Biological Sciences Silver
2018 Guttuso Thomas School of Medical and Biomedical Sciences Neurology Silver 2019-07
2018 Guttuso Jr. Thomas School of Medical and Biomedical Sciences Neurology Silver 2019-07
2018 Hachmann Johannes School of Engineering and Applied Sciences Chemical and Biological Engineering Gold 2020-09
2018 Haj-Dahmane Samir School of Medical and Biomedical Sciences Pharmacology and Toxicology Silver
2018 He Qing School of Engineering and Applied Sciences Industrial and Systems Engineering Gold 2018-10
2018 Homish Gregory School of Public Health and Health Professions Community Health and Health Behavior Silver 2019-03
2018 Hostler Dave School of Public Health and Health Professions Exercise and Nutrition Sciences Gold 2018-09
2018 Ionita Ciprian School of Engineering and Applied Sciences Biomedical Engineering Silver 2019-07
2018 Iyer Vijay School of Medical and Biomedical Sciences Medicine Silver
2018 Jarvis James School of Medical and Biomedical Sciences Pediatrics Gold
2018 Jornet Josep School of Engineering and Applied Sciences Electrical Engineering Gold
2018 Karami M School of Engineering and Applied Sciences Mechanical and Aerospace Engineering Silver 2020-08
2018 Khorasani Negar School of Engineering and Applied Sciences Civil, Structural and Environmental Engineering Silver 2020-02
2018 Kirkwood Keith School of Dental Medicine Oral Biology Gold 2020-01
2018 Kiviniemi Marc School of Public Health and Health Professions Community Health and Health Behavior Silver
2018 Knepley Matthew School of Engineering and Applied Sciences Computer Science and Engineering Silver 2020-06
2018 Knight III Paul School of Medical and Biomedical Sciences Anesthesiology Silver
2018 Kofke David School of Engineering and Applied Sciences Chemical and Biological Engineering Silver
2018 Kordas Katarzyna School of Public Health and Health Professions Epidemiology and Environmental Health Silver 2019-12
2018 Kosar Tevfik School of Engineering and Applied Sciences Computer Science and Engineering Silver
2018 Kramer Jill School of Dental Medicine Oral Biology Silver 2018-12
2018 Lacy David College of Arts and Sciences Chemistry Silver 2018-09
2018 Langan Jeanne School of Public Health and Health Professions Rehabilitation Science Silver
2018 Leone Lucia School of Public Health and Health Professions Community Health and Health Behavior Silver 2020-04
2018 Levy Elad School of Medical and Biomedical Sciences Neurosurgery Silver
2018 Lewis Kemper School of Engineering and Applied Sciences Mechanical and Aerospace Engineering Silver 2018-10
2018 Li Jun-Xu School of Medical and Biomedical Sciences Pharmacology and Toxicology Silver
2018 Lin Haiqing School of Engineering and Applied Sciences Chemical and Biological Engineering Gold 2019-06
2018 Lin Qing College of Arts and Sciences Chemistry Silver 2020-02
2018 Liu Tao School of Medical and Biomedical Sciences Biochemistry Gold 2018-10
2018 Lovell Jonathan School of Engineering and Applied Sciences Biomedical Engineering Gold 2020-02
2018 Lowry Christopher College of Arts and Sciences Geology Silver 2020-06
2018 Ma Qing School of Pharmacy and Pharmaceutical Sciences Pharmacy Silver
2018 Mahajan Supriya School of Medical and Biomedical Sciences Medicine Gold 2019-04
2018 Maisel Jordana Architecture and Planning Architecture and Planning Silver
2018 Mastrandrea Lucy School of Medical and Biomedical Sciences Pediatrics Silver 2019-03
2018 Mastronarde Nicholas School of Engineering and Applied Sciences Electrical Engineering Silver 2019-02
2018 Mercado Eduardo College of Arts and Sciences Psychology Silver 2019-08
2018 Meyer Paul College of Arts and Sciences Psychology Silver
2018 Morse Eugene School of Pharmacy and Pharmaceutical Sciences Pharmacy Gold
2018 Mu Xiuqian School of Medical and Biomedical Sciences Ophthalmology Silver 2019-02
2018 Murphy Timothy School of Medical and Biomedical Sciences Medicine Silver
2018 Murray Chase School of Engineering and Applied Sciences Industrial and Systems Engineering Silver
2018 Neelamegham Sriram School of Engineering and Applied Sciences Chemical and Biological Engineering Silver
2018 Nouh Mostafa School of Engineering and Applied Sciences Mechanical and Aerospace Engineering Gold 2019-04
2018 Noyes Ekaterina School of Public Health and Health Professions Epidemiology and Environmental Health Gold 2019-03
2018 Okumus Pinar School of Engineering and Applied Sciences Civil, Structural and Environmental Engineering Gold 2020-02
2018 Olson James School of Medical and Biomedical Sciences Pharmacology and Toxicology Silver 2019-12
2018 Oware Erasmus College of Arts and Sciences Geology Silver 2019-03
2018 Paez Pablo School of Medical and Biomedical Sciences Pharmacology and Toxicology Silver
2018 Panepinto John School of Medical and Biomedical Sciences Microbiology and Immunology Silver
2018 Park Jinwoo School of Medical and Biomedical Sciences Biotechnical and Clinical Laboratory Sciences Silver 2019-06
2018 Park Sheldon School of Engineering and Applied Sciences Chemical and Biological Engineering Silver 2020-02
2018 Perez Brittany Architecture and Planning Architecture and Planning Silver 2020-04
2018 Pfeifer Blaine School of Engineering and Applied Sciences Chemical and Biological Engineering Gold 2018-11
2018 Pliss Artem Lasers, Photonics, and Biophotonics Silver 2019-08
2018 Pralle Arnd College of Arts and Sciences Physics Silver 2019-01
2018 Prasad Paras College of Arts and Sciences Chemistry Gold 2019-08
2018 Przybyla Sarahmona School of Public Health and Health Professions Community Health and Health Behavior Silver
2018 Qiao Chunming School of Engineering and Applied Sciences Computer Science and Engineering Silver 2018-10
2018 Qu Jun School of Pharmacy and Pharmaceutical Sciences Pharmacy Gold 2018-09
2018 Quattrin Teresa School of Medical and Biomedical Sciences Pediatrics Silver 2019-03
2018 Rai Rahul School of Engineering and Applied Sciences Mechanical and Aerospace Engineering Gold
2018 Rajan Krishna School of Engineering and Applied Sciences Materials Design and Innovation Gold 2020-02
2018 Rajnarayanan Rajendram School of Medical and Biomedical Sciences Pharmacology and Toxicology Silver
2018 Ramanathan Murali School of Pharmacy and Pharmaceutical Sciences Pharmacy Silver 2019-07
2018 Rasmusson Randall School of Medical and Biomedical Sciences Physiology and Biophysics Silver
2018 Ray Steven College of Arts and Sciences Chemistry Silver
2018 Read Jennifer College of Arts and Sciences Psychology Silver 2020-05
2018 Reynolds Jessica School of Medical and Biomedical Sciences Medicine Silver 2020-05
2018 Romano Rose-Anne School of Dental Medicine Oral Biology Silver 2018-12
2018 Ruhl Stefan School of Dental Medicine Oral Biology Silver
2018 Russo Thomas School of Medical and Biomedical Sciences Medicine Silver 2020-08
2018 Rzayev Javid College of Arts and Sciences Chemistry Silver 2019-06
2018 Sachs Frederick School of Medical and Biomedical Sciences Physiology and Biophysics Gold 2018-10
2018 Sadek Adel School of Engineering and Applied Sciences Civil, Structural and Environmental Engineering Silver 2018-10
2018 Salvi Richard College of Arts and Sciences Communicative Disorders and Sciences Gold 2018-09
2018 Samudrala Ram School of Medical and Biomedical Sciences Biomedical Informatics Silver 2020-02
2018 Sanyal Arindam School of Engineering and Applied Sciences Electrical Engineering Silver 2019-02
2018 Sarder Pinaki School of Medical and Biomedical Sciences Pathology and Anatomical Sciences Silver 2018-11
2018 Sassoubre Lauren School of Engineering and Applied Sciences Civil, Structural and Environmental Engineering Silver 2019-06
2018 Scannapieco Frank School of Dental Medicine Oral Biology Silver 2018-12
2018 Schenk Anton College of Arts and Sciences Geology Silver
2018 Schwartz Stanley School of Medical and Biomedical Sciences Medicine Silver 2019-04
2018 Seo Jung-Hun School of Engineering and Applied Sciences Materials Design and Innovation Silver 2019-02
2018 Sethi Sanjay School of Medical and Biomedical Sciences Medicine Silver 2020-08
2018 Setlur Srirangaraj School of Engineering and Applied Sciences Computer Science and Engineering Silver 2020-09
2018 Sett Kallol School of Engineering and Applied Sciences Civil, Structural and Environmental Engineering Silver
2018 Shah Dhavalkumar School of Pharmacy and Pharmaceutical Sciences Pharmacy Gold 2020-02
2018 Sharma Ashu School of Dental Medicine Oral Biology Silver 2019-04
2018 Shibley Robert Architecture and Planning Architecture and Planning Gold
2018 Siddiqui Adnan School of Medical and Biomedical Sciences Neurosurgery Gold 2019-07
2018 Sim Fraser School of Medical and Biomedical Sciences Pharmacology and Toxicology Silver
2018 Singh Ranjit School of Medical and Biomedical Sciences Family Medicine Silver 2019-03
2018 Singh Tarunraj School of Engineering and Applied Sciences Mechanical and Aerospace Engineering Silver 2019-03
2018 Sinha Animesh School of Medical and Biomedical Sciences Dermatology Silver
2018 Sinha Satrajit School of Medical and Biomedical Sciences Biochemistry Gold 2018-12
2018 Stavridis Andreas School of Engineering and Applied Sciences Civil, Structural and Environmental Engineering Silver
2018 Su Lu School of Engineering and Applied Sciences Computer Science and Engineering Silver
2018 Suchyna Thomas School of Medical and Biomedical Sciences Physiology and Biophysics Silver 2018-10
2018 Sun Zhi School of Engineering and Applied Sciences Electrical Engineering Silver 2019-03
2018 Swihart Mark School of Engineering and Applied Sciences Chemical and Biological Engineering Silver 2019-08
2018 Szigeti Kinga School of Medical and Biomedical Sciences Neurology Silver
2018 Talal Andrew School of Medical and Biomedical Sciences Medicine Silver
2018 Taylor Henry Architecture and Planning Architecture and Planning Silver 2020-04
2018 Temple Jennifer School of Public Health and Health Professions Exercise and Nutrition Sciences Silver 2019-03
2018 Thanos Panayotis College of Arts and Sciences Psychology Gold 2019-03
2018 Titus Albert School of Engineering and Applied Sciences Biomedical Engineering Silver
2018 Tomaszewski John School of Medical and Biomedical Sciences Pathology and Anatomical Sciences Silver 2018-11
2018 Tsianou Marina School of Engineering and Applied Sciences Chemical and Biological Engineering Silver
2018 Tsuji Brian School of Pharmacy and Pharmaceutical Sciences Pharmacy Silver
2018 Upadhyaya Shambhu School of Engineering and Applied Sciences Computer Science and Engineering Gold
2018 Vickerman M School of Dental Medicine Oral Biology Silver
2018 Violanti John School of Public Health and Health Professions Epidemiology and Environmental Health Silver
2018 Visser Michelle School of Dental Medicine Oral Biology Silver 2018-11
2018 Walteros Jose School of Engineering and Applied Sciences Industrial and Systems Engineering Silver 2018-12
2018 Wang Joshua School of Medical and Biomedical Sciences Ophthalmology Silver
2018 Weinstock-Guttman Bianca School of Medical and Biomedical Sciences Neurology Gold 2020-01
2018 Wen Xiaozhong School of Medical and Biomedical Sciences Pediatrics Silver 2019-03
2018 Whittaker Andrew School of Engineering and Applied Sciences Civil, Structural and Environmental Engineering Gold 2020-02
2018 Wilson Adam College of Arts and Sciences Geography Silver
2018 Wodo Olga School of Engineering and Applied Sciences Materials Design and Innovation Silver
2018 Wohlfert Elizabeth School of Medical and Biomedical Sciences Microbiology and Immunology Silver
2018 Wu Gang School of Engineering and Applied Sciences Chemical and Biological Engineering Gold 2018-09
2018 Wu Teng School of Engineering and Applied Sciences Civil, Structural and Environmental Engineering Silver 2020-08
2018 Wu Yun School of Engineering and Applied Sciences Biomedical Engineering Gold 2019-05
2018 Xia Jun School of Engineering and Applied Sciences Biomedical Engineering Gold 2019-01
2018 Xu Ding School of Dental Medicine Oral Biology Silver 2020-02
2018 Xu Jinhui School of Engineering and Applied Sciences Computer Science and Engineering Silver
2018 Xu Wenyao School of Engineering and Applied Sciences Computer Science and Engineering Gold 2018-09
2018 Yan Zhen School of Medical and Biomedical Sciences Physiology and Biophysics Silver 2018-09
2018 Ying Leslie School of Engineering and Applied Sciences Biomedical Engineering Silver
2018 Yoo Jihyung School of Engineering and Applied Sciences Mechanical and Aerospace Engineering Silver
2018 Zeng Hao College of Arts and Sciences Physics Silver
2018 Zhang Sarah School of Medical and Biomedical Sciences Ophthalmology Silver
2018 Zhao Ruogang School of Engineering and Applied Sciences Biomedical Engineering Gold 2019-05
2018 Zhou Chi School of Engineering and Applied Sciences Industrial and Systems Engineering Gold 2018-09
2018 Zhu Zhenduo School of Engineering and Applied Sciences Civil, Structural and Environmental Engineering Silver 2018-12
2018 Zhuang Jun School of Engineering and Applied Sciences Industrial and Systems Engineering Gold 2018-10
2018 Ziarek Lukasz School of Engineering and Applied Sciences Computer Science and Engineering Silver 2020-02
2018 Zivadinov Robert School of Medical and Biomedical Sciences Neurology Gold 2020-02
2018 Zola Jaroslaw School of Engineering and Applied Sciences Computer Science and Engineering Silver 2019-06
2018 Zurek Eva College of Arts and Sciences Chemistry Silver
2018 Zutic Igor College of Arts and Sciences Physics Silver
Presented by University at Buffalo - Research and Economic Development
Buffalo Blue Sky © 2022